Реал Мадрид с изненадващо драматичен успех над Лас Палмас (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна учудващо трудна победа на гости на Лас Палмас с 2:1 в среща от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион. „Белия балет“ трябваше да разчита на рядко срещани голмайстори, за да превеме вратата на домакините, като победното второ попадение падна няколко секунди преди края на редовното време.

Серхио Рамос откри резултата в полза на „кралския клуб“ в 24-ата минута, но това не даде начало на рутинна победа за Реал Мадрид. „Лос галактикос“ трудно създаваха чисти положения и не успяваха да се възползват от иначе сериозния си брой удари към вратата на противника, за да стигнат до втори гол, който да ги успокои.

В 87-ата минута Уилиан Жозе изравни резултата в полза на Лас Палмас и доближи тима си до сензационен резултат срещу 10-кратния шампион на Европа. Хосе Касемиро в 90-ата обаче все пак върна аванса на Реал Мадрид и осигури победата на тима, като в добавеното време Серхио Рамос си заслужи втори жълт и съответно червен картон, с който остави тима си да доиграва срещата с човек по-малко.

Реал Мадрид отново се доближи на 4 точки от втория в класирането Атлетико и на 12 от лидера Барселона. Лас Палмас е 15-ти с 30 пункта, 4 повече от намиращия се в зоната на изпадащите Гранада.

Las Palmas vs Real Madrid 1-2 All Goals...by footy-goals