Реал Мадрид разби, унижи и съсипа Шалке в Гелзенкирхен

Реал Мадрид си осигури участие на четвъртфиналите в Шампионска лига на 99%, след като тази вечер на „Фелтинс Арена” се подигра с отбора на Шалке 04 и спечели с унизителното 6:1 първата среща между двата отбора в осминафиналния сблъсък от турнира.

„Светата Троица” на „кралския клуб” се оказа в центъра на събитията, след като Карим Бензема (13, 57), Кристиано Роналдо (52, 89) и Гарет Бейл (21, 69) отбелязаха по два гола за великолепната победа, а за Кристиано Роналдо това бяха голове №10 и №11 в турнира.

Клаас Ян Хунтелаар донесе почетния гол в 91’, след като от 14 метра с великолепно воле вкара феноменален гол.

Португалският маг продължава да записва страхотни мачове в турнира, като головете му дойдоха в едва 6 мача. Това е и втора победа в кариерата му над немски отбор, а Реал Мадрид прекрати серията си от 13 години без победа в Германия.

„Кралския клуб” счупи още няколко рекорда, като се превърна в първия отбор, който бележи 2 гола като гост на немски отбор в първите 21 минути на двубоя. В същото време вече в 32 поредни двубоя Реал вкарва поне едно попадение в противниковата врата – абсолютен рекорд за Шампионска лига.

Икер Касияс  обаче приключи със серията си без допуснат гол, като капитанът на отбора не е допусна гол 954 минути преди Хунтелаар да се разпише – рекорд за страж на Реал Мадрид. Шалке 04 пък може да съжалява, тъй като изпусна отличен шанс да поведе в срещата, а в същото време допусна близо три пъти повече голове срещу Реал отколкото през цялата 2014 година.

Още с първия съдийски сигнал бе направен опит да бъде изведен Майер, а след центриране в наказателното на Реал Мадрид Хьоведес стреля с глава, но встрани от вратата. Гостите отговориха с извеждащ пас за Бензема, но той бе в положение на засада.

4069249

Касияс спаси удар на Боатенг и в началните минути изглеждаше, че Шалке може да стигне пръв до гол, но в 13' домакините вече губеха в резултата. Гарет Бейл със самостоятелен пробив навърза трима. Той комбинира с Роналдо, който с пета изведе Карим Бензема сам срещу вратаря - удар и 1:0 за "кралския клуб".

4069256

Голът можеше да бъде върнат много бързо, като защитата на Реал сбърка фатално и от 3 метра Хунтелаар стреля необезпокояван, но Икер Касияс с невероятна намеса запази вратата си суха.

В 21' се стигна до още един гол за Реал Мадрид. Край тъчлинията защитник на Шалке не се ориентира и Бензема успя да отнеме и да задържи топката в игра. Той пусна към Бейл, който влезе в наказателното поле, мина двама защитници на домакините и успя да вкара с помощта на левия страничен стълб - прекрасна атака и 2:0 за "кралете".

4069261

След попадението динамиката в играта на Шалке спадна значително, а вратарят на домакините се намеси решително при два удара на Роналдо и Бензема. В 31' португалската звезда на гостите имаше шанс да вкара първия си гол в срещата, но гредата спаси "кралскосините".

8 минути преди паузата между полувремената отново Кристиано Роналдо беше изведен в наказателното поле, но Ралф Ферман се намеси отлично и успя да избие в корнер. Отново вратарят се оказа печеливш в добавеното време, след като португалецът отново изкочи сам срещу него, но не успя да го преодолее - 0:2 на почивката.

4069252

След подновяването на играта статуквото на терена се запази, а в 52' резултатът се покачи на 3:0. Гарет Бейл за пореден път намери отлично Роналдо, той финтира Матип и разстреля Ферман за 10-ия си гол в Шампионска лига.

Само още 5 минути бяха необходими на "белия балет" да реализира и 4-и гол. При бърза атака в полето на Шалке Бензема и Роналдо си рамениха по няколко паса за секунди, а португалецът с пета изведе френския стрелец сам срещу вратаря - удар и 4:0 за 9-кратните носители на трофея.

4069265

Погромът за Шалке стана още по-голям в 69', когато Серхио Рамос отне топката в центъра и с превъзходен пас през половината терен изведе Гарет Бейл сам срещу вратаря - 5 безответни гола за "кралския клуб".

След 5-ото попадение Реал Мадрид значително намали темпото в играта си, но Кристиано продължи да тормози отбраната. Ферман в 81' пък го лиши от втори гол, спасявайки удара на №7, който преди това за пореден път се подигра със защитата на домакините.

Роналдо все пак отбеляза втория си гол в срещата, като в 89' след солова акция се разписа за 6:0, но Хунтелаар само две минути по-късно реализира почетното попадение за своите - великолепно воле, като от 13 метра холандецът насочи топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Касияс.