Реал Мадрид победи Сантос Лагуна в контролна среща

Втора победа на турнето си в САЩ постигна Реал Мадрид - след успеха с 5:1 над ЛА Галакси, сега „белия балет" надви мексиканския Сантос Лагуна с 2:1.

Шаби Алонсо откри резултата в 14-ата минута с фантастичен удар от около 30 метра, а Сами Кедира оформи крайното 2:1 в 72-ата, когато се възползва от груба грешка на вратаря Освалдо Санчес.

Голкипърът не можа да укроти топката след изстрел, тя се отби в лицето му и германският национал успя да я прати в мрежата с добавка. Преди това мексиканците изравниха в 25-ата с точно изпълнение на Кристиан Суарес, който от наказателното поле овладя пас на
Даниел Лудуена.

Като цяло „кралският клуб" не можа да оправдае очакванията на публиката на „Сам Бойд Стейдиъм" в Лас Вегас за незабравимо шоу, като 39-те хиляди зрители все пак видяха любимците си в действие.

Треньорът Жозе Моуриньо отново заложи на две различни единайсеторки за двете полувремена, но реално и двата му състава не успяха да създадат голово положение и да го реализират.

Първото попадение на Реал стана след страхотен шут от дистанция на Алонсо, а втората част бе решена след неадекватната намеса на мексиканския страж.