Реал Мадрид пак би Ливърпул, но Роналдо не стана рекордьор

Европейският клубен шампион Реал Мадрид не предложи голова фиеста на феновете си на стадион „Сантяго Бернабеу“ срещу Ливърпул, но все пак постигна важен и очакван успех с 1:0 в мач от Група В на Шампионска лига.

Френският нападател получи центриране на далечната греда от Марсело, което не бе отклонено от Мартин Шкъртел и Коло Туре, и с шпагат прати топката неспасяемо в горния ъгъл за 1:0. Атаката бе започната с подаване от половината на домакините на Тони Кроос към Лука Модрич, който размени пасове с Иско и кълбото стигна до Марсело, който центрира отлично за непокрития Бензема.

Суперзвездата на „белия балет“ Кристиано Роналдо имаше няколко шанса да изравни още тази вечер рекорда за брой голове в Шампионска лига – 71 – на Раул Гонсалес, но за първи път от началото на сезона не можа да се разпише в мач на „кралския клуб“.

4122756

Реал Мадрид е убедителен лидер в Група В с пълен актив от 12 точки и си осигури участие в следващата фаза, докато Ливърпул остава с 3 пункта на трето място. Базел е еднолично втори след разгромната победа с 4:0 над Лудогорец – швейцарците имат 6 точки, а Лудогорец са с 3, но по-слаби показатели от мърсисайдци и са четвърти в таблицата.

Реал Мадрид постигна 10-та поредна победа като домакин в Шампионска лига, за да продължи най-добрата си серия на свой терен от 1998-ма година насам в турнира. "Бернабеу" се бе настроил за рекорд, но вместо това получи добра новина от завръщането в игра на Гарет Бейл в 62-ата минута на мястото на Хамес Родригес.

4122754

През първото полувреме Ливърпул нито веднъж не застраши вратата на Икер Касияс и като цяло рядко създаваше проблеми на защитниците в бяло, а от своя страна домакините пробваха от всякакви позиции да разпечатат отрано вратата на Симон Миньоле.

Още в 4-ата минута вратарят на Ливърпул трябваше да се намесва решителни при удар от 15 метра на Хамес Родригес, при който обаче Миньоле успя да избие в корнер. В 11-ата минута пък грешка в отбрана на Шкъртел позволи на Бензема да нахлуе по фланга и от аутлинията почти да сервира топката за Роналдо, но стражът на Ливърпул отново се намеси блестящо.

4122751

В 27-ата минута обаче нямаше кой да спре Бензема да засече доброто центриране отляво на Марсело, при което Шкъртел и Коло Туре оставиха топката да мине покрай тях без да попречат и на френския национал да играе с нея.

Роналдо от пряк свободен удар отново тества рефлексите на Миньоле, а Бензема в 36-ата минута се възползва от добра работа в атака на Рафаел Варан, за да се открие на стрелкова позиция, но прати кълбото над напречната греда.

След почивката Ливърпул бе малко по-смел в изявите си, като дори можеше да стигне до равенството на два пъти, когато Фабио Борини и Адам Лалана в 58-ата и 61-ата минута от добри позиции можеха да обстрелват Касияс, но не намериха целта.

4122753

В 68-ата минута стадионът изтръпна, очаквайки гол на Роналдо, но Туре притича и изби от голлинията по прекрасен начин, за да лиши кавалера на Златната топка от изравняване на рекорда за брой попадения в турнира на Раул.

Бензема изпусна да увеличи головата си сметка по-късно, след което Марсело разтресе гредата, а последните двайсетина минути се изиграха на сравнително ниско темпо.

Суперзвездата Кристиано Роналдо, който има общо 22 гола във всички турнири този сезон (три повече от целия отбор на Ливърпул), е само на едно попадение от изравняването на рекорда на Раул Гонсалес (71 гола в Шампионска лига).

Цели седем промени в състава си е направил мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс спрямо последния двубой на отбора в английското първенство (1:2 от Нюкасъл), с което шотландецът потвърди опасенията, че е подценил гостуването на Мадрид и ще съхранява основните си футболисти за дербито с Челси през уикенда.

Стивън Джерард, Джордан Хендерсън, Рахийм Стърлинг и Марио Балотели са получили почивка от Роджърс. На вратата е Симон Миньоле, а пред него в защита са подредени Коло Туре, Мартин Шкъртел, Хави Манкийо и Алберто Морено.

4122755

В халфовата линия са Лукас Лейва и Емре Джан, а по крилата се разчита на Лазар Маркович и Адам Лалана. Джо Алън ще подпомага от позицията на плеймейкър единствения чист нападател Фабио Борини.

Кристиано Роналдо и Карим Бензема са на върха на атаката на Реал Мадрид, който е в схема 4-4-2, а зад тях на двата фланга действат Иско и Хамес Родригес, като и двамата ще си позволяват да влизат във вътрешността на терена – Хамес е на дясното крило заради по-силния си ляв крак.

Тони Кроос и Лука Модрич ще ръководят събитията в средата на терена, а в защита са подредени Марсело, Рафаел Варан, Алваро Арбелоа и Серхио Рамос, докато на вратата е Икер Касияс.