Реал Мадрид остана непобеден на американска земя

снимка: realmadrid.com

Реал Мадрид приключи турнето си в САЩ с още една победа, този път над Филаделфия Юниън с резултат 2:1. На препълнения стадион „Линкълн Финаншъл Филд" Кайехон и Йозил се разписаха за „белия балет" в самото начало на мача, а Фарфан вкара за американския тим в края на двубоя.

Срещата започна с очакван натиск на „кралския клуб", като момчетата на Жозе Моуриньо много бързо успяха да окупират наказателното поле на противника си. Така се стигна до феноменален 30 метров пас на Шаби Алонсо, който изведе Кайехон и новото попълнение на мадридчани не разочарова и вкара красиво.

В 10-тата минута грешка в отбраната на янките подари топката на Бензема, той веднага подаде на Йозил и немският национал без никакъв проблем вкара втория гол за своя тим.

Домакините не се отказваха и непрестанно притесняваха вратаря на Реал Мадрид Касияс. Той демонстрира класа с няколко спасявания и запази вратата си суха, но през второто полувреме капитанът бе сменен от младия страж Мехияс, който до момента не бе играл мач в САЩ. Талантливият младок не успя да попречи на Фарфан, който с красив прехвърлящ удар отбеляза почетния гол за домакините.

Реал Мадрид показа силна игра по време на турнето си в Америка, като за мачовете си там отборът реализира цели 9 гола и получиха само 2. С добрата си игра „кралския клуб" за пореден път намекна за силното си желание да се бори с Барселона за отличията в Испания и Европа.

Следващия мач на „белия балет" ще бъде срещу Херта Берлин, а след това Реал ще замине за Китай, където също ще проведе сериозно турне.