Реал Мадрид очаквано е новият световен шампион (ВИДЕО)

Реал Мадрид е новият световен клубен шампион за рекорден (изравнено върхово постижение) четвърти път, след като във финала в Мароко надделя с 2:0 над аржентинския носител на Копа Либертадорес Сан Лоренсо.

С успеха си „белия балет“ продължи рекордната за испански отбор серия от 22 победи на всички фронтове, като се доближи само на две от световния рекорд на бразилския Куритиба.

В 37-ата минута испанският национал Серхио Рамос се възползва от елементарна позиционна гршека на противниковите бранители в наказателното поле и се извиси в близост до голлинията, за да засече с глава центриране от корнер на Тони Кроос. Реално никой не покриваше бранителят и той успя да намери пролуката, за да открие резултата в отличен момент за започващите да се изнервят играчи на „белия балет“.

4128619

Серхио Рамос вече може да се похвали с голове във финали на всички нива – местно (Купата на краля), европейско (Шампионска лига) и световно (Световно клубно първенство). Той има три попадения с глава вече през сезона, като всичките са били асистирани от Тони Кроос. Самият Рамос има 10 гола във всички турнири през календарната 2014-та година, което е най-много от всички бранители в испанската Примера дивисион.

В 51-ата минута Гарет Бейл покачи резултата на 2:0 и до голяма степен внесе нужното спокойствие в редиците на „кралския клуб“, тъй като към онзи момент стана ясно, че за Сан Лоренсо ще е почти невъзможно да избегне поражението.

Уелската суперзвезда вече може да се похвали с голове в три от четирите финали (състоящи се от един мач) с екипа на Реал Мадрид, което е значимо постижение. Той бе намерен в наказателното поле от Иско и не сбърка от изгодната ситуация, за да направи двойно по-комфортна преднината на еврошампионите.

4128617

Бейл е едва вторият британец, който вкарва гол във финал на Световното клубно първенство, след като през 2008-ма година със своето попадение Уейн Рууни донесе минимален успех на Манчестър Юнайтед с 1:0 над Палмейрас.

Реал Мадрид за първи път печели трофея от Световното клубно първенство в този му вид, но плюс трите успеха във финала за Междуконтиненталната купа през 1960-та, 1998-ма и 2002-ра година, общо четири път е стъпвал на световния връх.

Така Реал Мадрид изравнява Милан по брой отличия общо от двата формата на турнира, като „росонерите“ също имат три Междуконтинентални купи и един трофей от Световното клубно първенство.

Вратарят легенда на „белия балет“ Икер Касияс ознаменува по най-добрия начин юбилейния си мач номер 700 с екипа на „лос бланкос“ - с победа във финала и втора световна титла в колекцията му след онази през 2002-ра година.