Реал Мадрид не впечатли, но повали Леванте (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна важна победа с 3:1 на гости на Леванте в междинния 28-ми кръг от испанската Примера дивисион. Така „белия балет“ продължи борбата си поне за втората позиция, след като събра 57 точки и възстанови пасива си от 4 спрямо втория Атлетико (Мадрид), който вчера би с 3:0 Реал Сосиедад.

9 точки делят „кралския клуб“ от лидера Барселона, но тимът се постара да си свърши работата срещу Леванте, макар през второто полувреме да накара феновете си сериозно да потреперят заради големите пропуски в защита.

Първото полувреме бе доста проблематично за Реал Мадрид и „белия балет“ с радост се възползва от малкото си положения, за да стигне до цели два гола в противиковата врата. След 30 минути равносметката на терена определено не бе в полза на Реал, които поведоха в резултата, благодарение на нарушение в наказателното поле срещу Данило.

Кристиано Роналдо застана зад бялата точка и с безпощаден изстрел по земята откри резултата в полза на „кралския клуб“ със своя гол номер 23 в шампионата на Испания. Малко преди това Роналдо бе изпуснал отблизо с глава да даде аванс на гостите, а вратарят на Леванте Мартино също заслужи поздравления с цялостните си изяви до момента.

В едва третата си поява в игра за Реал Мадрид Майорал стана причина за второто попадение в мрежата на домакините. Той получи кълбото пред дъгата на наказателното поле при контраатака и с изстрела си прати кълбото в мрежата, след което рикошет в гърба на вратаря го прати зад голлинията.

В 39-ата минута обаче Леванте получи награда за цялостното си поведение през първата част и стигна до гол за 1:2, когато Дейверсон бе оставен на чиста позиция около пеналтерията и направи безпомощен Кейлор Навас.

След почивката Реал не се справяше особено с владеенето на двубоя, тъй като домакините опитваха разнообразни атаки и внасяха напрежение в наказателното поле на „белия балет“. Най-чистото положение обаче бе дело на „кралския клуб“ в 66-ата минута, когато Роналдо получи великолепен извеждащ пас по въздух в пеналтерията и не се поколеба да стреля с едно докосване, но топката срещна гредата.

Все пак, Реал имаше късмет да остане напред в резултата в следващите минути, защото домакините свободно атакуваха вратата на Навас и само добрите намеси на стража попречиха на Леванте да стигне до изненада.

В 92-ата минута след добро подаване на Лукас Васкес по дясното крило Кристиано се освободи в наказателното поле и върна назад към точката за дузпа за Иско, който с едно докосване прати топката в мрежата с безпощаден изстрел – 1:3.

All Goals HD - Levante 1-3 Real Madrid - 02-03...by Bayeo