Реал Мадрид наниза седем гола на китайци (видео)

Реал Мадрид направи доста успешна първа проверка по-малко от две седмици преди дербитата с Барселона за Суперкупата на Испания, след като разгроми със 7:1 китайския Гуанжу в Пекин.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо започнаха мача с приповдигнато настроение и това се отрази положително на играта им през целия двубой, в който очаквано имаха пълно превъзходство. Португалският специалист даде шанс на почти всичките си футболисти да вземат участие в срещата, като те оправдаха доверието му.

Сами Кедира откри резултата още в 6-ата минута, след като засече с глава чудесно центриране на Бензема отляво. Месут Йозил покачи резултата на 2:0 в 30-ата минута на двубоя, възползвайки се по най-добрия начин от удобен пас на предния голмайстор.

В 38-ата минута Бензема с премерен изстрел с левия крак направи преднината на „белия балет" класическа, след като Кристиано Роналдо предостави паса. Френският нападател бе точен и 4 минути след подновяването на играта за 4:0, а Роналдо реализира петото попадение за Реал. Жесе в 71-ата минута бе точен за 6:0, а Анхел Ди Мариа вкара последния гол за испанския колос. Почетното попадение за китайския отбор бе дело на Янг Ихуа три минути преди края.