Реал Мадрид набира скорост след зрелищен разгром на "Риасор"

снимка: Guliver/Getty Images

Реал Мадрид прекъсна серията си от две поредни загуби в испанската Примера Дивисион и се върна на победния път, постигайки разгромен успех с 8:2 при гостуването на Депортиво Ла Коруня в среща от четвъртия кръг на първенството.

Хеттрик за "лос бланкос" отбеляза Кристиано Роналдо, докато по два гола добавиха Гарет Бейл и Хавиер Ернандес, за когото това бяха първи попадения с екипа на "кралския клуб". Един гол добави и Хамес Родригес, който се разписа с изумителен изстрел преди почивката. Точни за Депортиво бяха Медунхенин от дузпа и Тоше.

Така Реал Мадрид записа втора победа от четири изиграни мача и събра актив от 6 точки на сметката си, доближавайки се на три пункта зад лидера Барселона. Каталунците обаче все още не са изиграли своето гостуване на Леванте. Депортиво пък вече заема място във втората половина на таблицата с актив от 4 точки до момента.

Осемте гола на "Риасор" днес означават, че "кралския клуб" е отбелязал цели 13 попадения за 180 минути игра, имайки предвид и разгромния успех с 5:1 над Базел в Шампионската лига през седмицата. Така воденият от Карло Анчелоти състав видимо започна да набира скорост, след колебанията в последно време и загубите от Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид.

Карло Анчелоти не можеше да разчита на Пепе за днешния двубой, като Рафаел Варан зае място до Серхио Рамос в сърцето на отбраната. Арбелоа и Марсело действаха като флангови бранители, а Тони Кроос и Лука Модрич оформиха обичайната си двойка вътрешни полузащитници. Хамес Родригес отново започна като „десетка“ пред двамата халфове, докато Кристиано Роналдо и Гарет Бейл трябваше да подпомагат по двата фланга централния нападател Карим Бензема.

Депортиво заложи на португалския ветеран Елдер Пощига в ролята на острие, а бившият футболист на Барселона Исаак Куенка, Фариня и Хуанфран трябваше да атакуват от втора позиция. Алекс Бергантиньос и Харис Медунхнин започнаха в средата на терена за галисийците.

Домакините от Ла Коруня стартираха срещата със самочувствие, но първите шансове за гол бяха създадени именно пред тяхната врата. В 13' Кристиано Роналдо засече с глава центриране на Гарет Бейл, но португалецът не успя да затрудни Херман Лукс.

4114555

Три минути по-късно обаче Реал Мадрид стигна и до първата си стопроцентова ситуация за гол. Опит за изстрел на Бензема бе блокиран от защитата на Депортиво, но топката се озова право в краката на Гарет Бейл, който получи шанс да стреля от непосредствена близост. Стражът на домакините Херман Лукс обаче излезе навременно и успя да парира удара на уелсеца. Минути след това Кристиано Роналдо опита първи изстрел от средна дистанция в срещата, но „седмицата“ изпрати кълбото в аут.

Постепенно „белите“ започнаха да действат все по-активно в предни позиции, което засили натиска върху галисийците. В 25' Алваро Арбелоа се включи в атаката и центрира остро, но Херман Лукс успя да избие кълбото, макар и не дотам убедително. В 29' резултатът на „Риасор“ все пак бе открит, а точен бе Кристиано Роналдо. Отново Арбелоа центрира прецизно в наказателното поле на Депортиво, а носителят на Златната топка реализира изящно с глава за 0:1.

4114554

Минутки по-късно галисийците опитаха да отговорят. Добър пробив на Исаак Куенка бе блокиран от „бялата“ отбрана, но топката стигна до Фариня. Аржентинецът опита да стреля, но не успявайки да намери очертанията на вратата. В 36' обаче трибуните отново притихнаха, защото Хамес Родригес реализира първия си гол в испанското първенство. Колумбийският национал получи кълбото в близост до наказателното поле и с фамозен изстрел с левия крак препарира Херман Лукс, удвоявайки аванса на „кралския клуб“ - 0:2.

Всичко на „Риасор“ сякаш приключи пет минути пред края, когато аржентинският страж на Депортиво Херман Лукс подари и трети гол на Реал Мадрид. Лукс не прецени излизането си извън пеналтерията и остана зад топката, дори препъвайки Карим Бензема извън пеналтерията. Реферът обаче пусна авантаж в ситуацията, а Кристиано Роналдо без проблеми насочи топката в мрежата за 0:3.

И след почивката ситуацията за Депортиво не се подобри особено, въпреки, че домакините стартираха вторите 45 минути с попадение във вратата на Касияс. Още в 49' Серхио Рамос игра с ръка в наказателното поле на Реал Мадрид, а Медунханин не сбърка от бялата точка, намалявайки пасива на галисийците за 1:3.

Това обаче далеч не означаваше началото на обрат в двубоя, тъй като Реал Мадрид отново натисна газта и започна да вкарва в мрежата на Херман Лукс.

4114557

Между 66' и 74' Гарет Бейл наниза две бързи попадения във вратата на Депортиво, покачвайки резултата на 1:5. Първо уелсецът оползотвори асистенция на Марсело, а след това Бейл отбеляза технично и след подаване на влезлия преди малко Иско.

В 78' дойде моментът и на Кристиано Роналдо, който отбеляза поредния си хеттрик с фланелката на Реал Мадрид. Този път „седмицата“ получи подаване от Хамес Родригес и с левия крак разстреля Лукс за 1:6.

И това обаче не бе всичко в днешния двубой. Шест минути преди края галисийците направиха малка стъпка към спасяване на честта си в днешния ден, като Тоше засече точно центриране на Куенка, бележейки с глава в мрежата зад Касияс – 2:6.

В минутите до края обаче настъпиха моментите на Хавиер Ернандес, който отбеляза първите си две попадения с фланелката на Реал Мадрид. В 88' Чичарито се разписа с мощен изстрел от границата на наказателното поле, а в добавеното време щастлив рикошет в крака на бранител донесе и втори гол на сметката на мексиканеца за крайното 2:8 в полза на „лос меренгес“.