Реал Мадрид на Зидан отново громи (ВИДЕО)

Реал Мадрид записа втори пореден домакински разгром под ръководството на Зинедин Зидан, след като с 5:1 унищожи Спортинг (Хихон) на стадион „Сантяго Бернабеу“. „Белия балет“ преди осем дни размаза Депортиво Ла Коруня с 5:0, а сега още за 45 минути се разписа пет пъти в мрежата на гостите.

Голеадата започна още в 7-ата минута с попадение на Гарет Бейл след пас на Тони Кроос. 120 секунди по-късно Карим Бензема подаде на Кристиано Роналдо за първия гол на португалеца, с което „кралския клуб“ дръпна още по-значително.

В 12-ата минута Бейл предостави топката на Бензема и нападателят не пропусна шанса да открие головата си сметка – 3:0 за толкова кратко време, което не се е случвало от 1956-та година в полза на „белия балет“ в шампионатен мач.

В 18-ата Роналдо повиши на 4:0, а в 41-ата Бензема също се разписа за втори път и направи резултата 5:0. Лопес с чудесен удар в 62-ата минута реализира почетното попадение за Хихон.

„Белия балет“ има 43 точки и временно е втори на точка зад лидера Атлетико (Мадрид), който е с мач повече. Барселона е с 42, но цели две срещи по-малко от големия си „бял“ съперник. Хихон е предпоследен с 15.

All Goals & Highlights (HD) Real Madrid 5-1...by funnyvideos02