Реал Мадрид на полуфинал в ШЛ след голово шоу с Апоел на "Бернабеу" (видео)

Отборът на Реал Мадрид очаквано се класира за полуфиналите в Шампионската лига, след като се наложи с 5:2 над приятната изненада в турнира Апоел (Никозия) в четвъртфиналната срещата реванш на "Сантяго Бернабеу".

Двубоят до голяма степен бе протоколен след класическата победа на "кралския клуб" с 3:0 в първия мач в Кипър, но домакините отново направиха голово шоу за публиката си и така с общ резултат 8:2 от двата мача продължават напред.

Головете за "кралския клуб" отбелязаха Кристиано Роналдо - два (26', 75'), Кака (37'), Хосе Кайехон (80') и Анхел Ди Мария (84'), а за гостите от Кипър точни бяха Густаво Мандука (67') и Естебан Солари (82').

Въпреки протоколния характер на срещата, възпитаниците на Жозе Моуриньо искаха да зарадват феновете на "Сантяго Бернабеу" с изразителна победа и още от първия съдийски сигнал обсадиха вратата на Апоел.

Защитата на кипърците успя да удържи "белия балет" до 26-ата минута, когато Реал откри резултата с гол на Кристиано Роналдо. Марсело проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Гонзало Игуаин отклони леко топката с глава към далечната греда, където бе Роналдо, който я засече във вратата на Апоел за 1:0, отбелязвайки седмия си гол в Шампионската лига през този сезон.

Реал продължи с натиска си и Кака беше много близо до удвояване на резултата в 34-ата минута, когато мина като на слалом през двама противникови бранители и стреля много опасно, но ударът му мина малко над вратата.

Три минути по-късно (37') отново бразилецът се озова в стрелкова позиция и този път не сгреши, давайки преднина от два гола на Реал. Марсело подаде на Кака в лявата половина на терена на около 25-30 метра от вратата на Апоел, полузащитникът се огледа, направи една крачка и с прекрасен параболичен изстрел прати топката в горния десен ъгъл за 2:0

В 41-ата минута пък гредата бе последна преграда пред нов удар на Кака. Роналдо намери бразилеца и той отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но за негово съжаление топката срещна десния страничен стълб на вратата на Апоел.

След почивката темпото на игра падна и през първите 15 минути не се случи нищо интересно пред двете врати, а след това Апоел зарадва феновете си с гол на "Сантяго Бернабеу". В 67-ата минута Аилтон намери чудесно Густаво Мандука и той с премерен изстрел, не остави шансове на Икер Касияс, намалявайки резултата на 2:1.

Попадението насърчи футболистите на Апоел и в 72-ата минута те без малко да изравнят, след като Костас Хараламбидес преодоля Серхио Рамос и стреля опасно, но Касияс показа класа и спаси.

Отговорът на "белия балет" не закъсня и Кристиано Роналдо върна преднината от два гола на Реал след отлично изпълнен пряк свободен удар в 76-ата минута за 3:1, отбелязвайки осмия си гол в турнира и общо 49-и от началото на сезона.

Само четири минути по-късно (80') "кралския клуб" поведе с 4:1 след попадение на влезлия като резерва Хосе Кайехон. Той получи топката на лявото крило, след което напредна и нахлу в наказателното поле и с удар по земята записа името си сред голмайсторите.

Головото шоу на "Сантяго Бернабеу" продължи, като зрителите щяха да видят още две попадения до края на мача. Първо в 82-ата минута Апоел получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Хамит Алтинтоп срещу Алдо Адорно в наказателното поле. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се зае Естебан Солари, който хладнокръвно преодоля Касияс за 4:2.

Крайното 5:2 бе оформено от Анхел Ди Мария в 84-ата минута. Аржентинецът отбеляза поредния красив гол за вечерта, след като видя, че вратарят на Апоел е излязъл напред и незабавно се възползва от това с прехвърлящ удар за 5:2.

Така Реал, без особени проблеми, се класира за полуфиналите в най-престижния европейски клубен турнир, а там ще срещне друг гранд - Байерн Мюнхен, който отстрани Олимпик Марсилия.