Реал Мадрид и Барселона на победа от Финалната четворка

снимка: fcbarcelona.com

Испанските грандове Реал Мадрид и Барселона се доближиха на победа от класиране за Финалната четворка в баскетболната Евролига.

Реал Мадрид се наложи над защитаващия титлата си Олимпиакос (Гърция) с 82:77 (53:44) и взе аванс от 2:0 в серията до три успеха.

Испанците наваксаха ранно изоставане от 6:11 точки, а след серия от 13:3 от края на първата и началото на втората част те поведоха с 38:24 и не допуснаха обрат до края.

Гостите от Пирея успяха да намалят изоставането си до 52:55 малко след началото на второто полувреме, но след поредица от 8:0 точки Реал възстанови двуцифрения си аванс, който поддържаше почти до финалната сирена. Йоанис Бурсусис беше най-добър за мадридчани с 19 точки и 10 борби.

Руди Фернандес добави 15 точки и 6 борби, а Никола Миротич завърши с 14 точки. За Олимпиакос най-резултатен с 18 точки беше капитанът Василис Спанулис, а Брайънт Дънстън се отличи с 12 точки и 9 борби.

Барселона също взе аванс от 2:0 победи след 84:63 (43:25) над гостуващия Галатасарай (Турция). Каталунците предрешиха мача до голяма степен още в началото на втората четвърт, когато след серия от 14:0 точки поведоха с 25:8.

Малко преди почивката авансът на домакините премина 20 точки при 43:22, а през второто полувреме срещата се доиграваше. Брад Олесън завърши с 14 точки за Барселона, Алехандро Абринес добави 13 точки, а Марселиньо Уертас се отличи с 12 точки и 6 асистенции. Хенри Домеркант беше най-резултатен за турците с 11 точки, а Ендер Арслан завърши с 10 точки и 7 асистенции.