Реал Мадрид громи за Купата на Краля, изгониха Моуриньо на трибуните

Лидерът в Примера Дивисион Реал Мадрид намери място сред 1/8-финалистите в турнира за Купата на Краля, след като днес "лос бланкос" постигнаха разгромен успех с 5:1 при домакинството си на Реал Мурсия.

По този начин "кралския клуб" се реваншира на феновете си за нулевото равенство в първия двубой, като изключително интересен момент се разигра по време на първата част на мача. Тогава наставникът на Реал Жозе Моуриньо бе изгонен на трибуните от рефера Парадас Ромеро, в следствие на системно оспорване на решенията му.

Иначе Специалния остави на резервната скамейка някои от звездите си, сред които Кристиано Роналдо и Шаби Алонсо, които обаче се появиха в игра през втората част, като дори успяха да запишат имената си сред голмайсторите.

Сред титулярите на Реал пък попаднаха Мамаду Диара, Серхио Каналес, Карим Бензема и Педро Лион, а домакините завършиха срещата и с човек по-малко, след като Арбелоа бе изгонен от игра с втори жълт картон десет минути преди края.

Иначе начало на голеадата на "Сантяго Бернабеу" бе дадена от Естебан Гранеро, който откри след само четири минути игра, преди Гонсало Игуаин да удвои минути преди почивката.

Реал продължи с доминацията си и през второто полувреме на срещата, когато се разписаха още Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Шаби Алонсо, докато точен за Мурсия бе Педро, разписал се от дузпа за 4:1 в 82'.