Реал Мадрид дръпна с четири точки пред Барса

Реал Мадрид спечели с 3:0 мачът от 18-я кръг на испанската Примера дивисион срещу Хетафе и по този начин увеличи преднината си на върха на четири точки пред втория Барселона. Точни за „кралския клуб” бяха Роналдо 63-та и 79-та минута и Бейл в 68-та.

Хетафе запази 15-тата си позиция със своите 17 пункта.

Треньорът на домакините Кике Санчес Флорес заложи на схема 4-2-3-1. На вратата бе Кодина и пред него Алксис, Налдо, Веласкес, Роберто Лаго, Родригес, Леон, Самир, Кастро, Сарабина и Васкес.

Карло Анчелоти нареди играчите в схема 4-3-3 като на вратата бе легендата на клуба КАсияс, пред него Марсело, Рамос, Варан, Карвахал, Родригес, Кроос, Иско, Роналдо, Бейл и Бензема.

Хетафе започна срещата, като атакуваше често по-именития си съперник и не се притесняваше от атакуващата мощ на „бели балет”. Имаше някои добри шансове пред Алваро Васкес и Пабло Сарабина през първите 10 минути, но до опасен удар не се стигна.

В 11-тата минута Марсело проби добре от ляво, последва двойно подаване с Карим Бензема, но шутът на бека мина над напречната греда.

До 30-тата минута Иско и Бензема изпуснаха по още едно положение, но като цяло играта се развиваше в центъра на терена.

До края на първата част Иско и Гарет Бейл имаха възможност да изведат тима си напред в резултата, но добрите изяви на Жорди Ходина запазиха равенството на полувремето.

Втората част започна така, както завърши първата – с натиск на Реал Мадрид, който не водеше до опасни положения.

Кралския клуб все пак успя да пробие добре организираната защита на Хетафе в 63-тата минута. Бензема подаде добре към португалеца, който не сбърка след създалата се ситуация и откри за 1:0. С този гол звездата на белите се превърна в голмайстор на всички времена за Реал Мадрид в мачовете далече от „Сантяго БернабеУ”. За Роналдо това бе 88 гол, като изпревари легендата на клуба Раул.

Натискът на играчите на Карло Анчелоти продължи и пет минути по-късно Гарет Бейл удвои преднината на отбора си. Уелсецът се възползва от добро центриране на Хамес Родригес от ляво и с добро изпълнение отбеляза за 2:0.

Въпреки добрата си преднина, играчите на Реал продължиха да атакуват вратата на противника си и в 79-тата минута Роналдо отбеляза 28-я си гол от началото на сезона след нова прекрасна асистенция на Родригес.

В 85-тата минута Хетафе можеше да отбележи почетно попадение, но Васкес уцели левия страничен стълб на Касияс, който нямаше почти никаква работа през днешния ден.

До края на двубоя не паднаха повече голове и Реал Мадрид се поздрави с 14-тата си победа от началото на сезона.