Реал М сложи тройка на Алавес

Реал (Мадрид) очаквано се справи с гостуващия Алавес с категоричното 3:0 в среща 29-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Преди началото на срещата футболистите и публиката на „Сантяго Бернабеу” почетоха митичния Хуанито, който загина в автомобилна катастрофа преди 25 години.

В 11-ата минута треньорът на домакините Зинедин Зидан трябваше да смени Рафаел Варан заради контузия и в игра се появи Даниел Карвахал, Данило мина отляво, а Начо се премести в центъра на отбраната. „Кралският” клуб доминираше и бе въпрос на време да открие резултата в своя полза. Това направи Карим Бензема (31) от средна дистанция. Така французинът вече има попадения срещу всеки отбор, срещу който е играл в Примера. В 45-ата минута Данило проби отляво и подаде към Бейл, който стреля ниско по диагонала и топката почти облиза гредата от външната страна.

След почивката в 55-ата Роналдо вкара гол, който обаче правилно бе отменен заради засада. Малко след това пропуск за гостите направи Дейверсон, а в 60-ата минута и Едгар Мендес не успя да се разпише.

В самия край Иско (85) удвои аванса на домакините след пас на Роналдо, а Начо (88) пък оформи крайния резултат и „белият балет” спечели трите точки.

След успеха си Реал е лидер с 68 точки и 5 повече от Барселона. Алавес е десети с 40 точки.