Реал М мачка без CR7 и Бейл

снимка: Reuters

Реал (Мадрид) победи с 4:1 при визитата си на Ейбар в среща от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Гостите играха без голмайстора си Кристиано Роналдо, уелската звезда Гарет Бейл и Алваро Мората, а Лукас Васкес и Марко Асенсио партнираха на Карим Бензема в атака. Именно Карим Бензема (14, 25) откри головата сметка на „белия балет” и удвои аванса му след пас на Хамес Родригес, след като преди това в 7 поредни срещи не се бе разписвал в 7 поредни срещи за първенство.

Хамес Родригес (29) пък направи разликата класическа след асистенция на игралия превъзходно в този двубой Бензема, а след почивката Марко Асенсио (60) реалзиира четвъртия гол за „кралския клуб”, пише blitz.bg. Домакините върнаха само едно попадение чрез Рубен Пеня (72) след пас на Педро Леон и то се оказа 32-о във вратата на Кейлор Навас през настоящата кампания. През целия минал сезон костариканският страж бе инкасирал общо 31 гола.

След успеха си Реал (Мадрид) излезе на първа позиция с 59 точки и има 2 повече от Барселона, като и двата тима са с равен брой срещи. Каталунците обаче имат мач срещу Селта по-късно тази вечер и може да си върнат лидерската позиция. Ейбар е седми с 39 точки.