Реал и Атлетико не дават на Барса да диша

Реал" и "Атлетико" останаха плътно зад "Барселона" в битката за титлата в Примера дивисион, след като спечелиха мачовете си от 34-ия кръг. Белите победиха убедително "Виляреал" с 3:0 на "Сантиаго Бернабеу", а "дюшекчиите" измъкнаха гостуването на "Атлетик" (Билбао) с 1:0.

Тимът на Диего Симеоне събра 79 точки и се изравни с лидера "Барселона", но има по-лоши директни показатели. "Реал" е на трета позиция с една точка по-малко, а "Виляреал" е четвърти с 60 точки.

Карим Бензема откри резултата срещу "Виляреал" в 41-ата минута. Той започна атаката в центъра с подаване към Марсело, който намери по левия фланг Кристиано Роналдо. Португалецът центрира във вратарското поле, Серхоо Асенио не изби добре топката и Бензема направи добавка с глава.

В началото на второто полувреме Роналдо пропусна две възможности да удвои аванса на мадридчани, но все пак в 69-ата минута Лукас Васкес направи 2:0. Полузащитникът размени двойно подаване с Бензема на дясното крило, след което проби в наказателното поле и отбеляза с удар в близкия ъгъл.

Седем минути по-късно Лука Модрич реши мача с трети гол. Данило проби отдясно и центрира към точката на дузпата, където хърватинът се включи от втора позиция и отбеляза. Тимът на Зинедин Зидан записа осма поредна победа в първенството.

"Атлетико" взе четвърти пореден успех, след като показващият все по-добра форма Фернандо Торес отбеляза единственото попадение в Билбао в 38-ата минута. Той се разписа в пети пореден мач в Примера дивисион.

Домакините бяха по-активният отбор през почти целия мач и създадоха доста възможности за гол, но не успяха да стигнат до гол. При първата си по-чиста ситуация "Атлетико" поведе, след като Торес засече с глава отлично центриране на Антоан Гризман.

През второто полувреме вратарите Ян Облак и Горка Ираисос направиха няколко отлични спасявания и до други попадения не се стигна. Загубата не позволи на тима от Билбао да скъси дистанцията до "Виляреал" в битката за последната квота за Шампионската лига. "Атлетик" има 54 точки, колкото и шестият "Селта" - на шест зад "жълтата подводница".

Източник: Дневник