Реал даде голяма жертва за финала в Лисабон

Полузащитникът на Реал Мадрид Шаби Алонсо изказа недоволството си след като стана ясно, че остава извън състава за финала в Шампионска лига на 24-ти май.

Той получи това наказание след влизане в краката на Бастиан Швайнщайгер снощи в полуфинала реванш между Реал и Байерн Мюнхен.

„Белият балет“ победи отбора на Байерн Мюнхен на „Алианц Арена“ с 4:0 след 2 попадения на Серхио Рамос и Кристиано Роналдо. Така Реал се класира за финала в Лисабон с общ резултат 5:0.

Единственото нещо, което помрачи победата на момчетата на Карло Анчелоти бе ненужно получения жълт картон на Алонсо в 38-ма минута.

Шаби Алонсо е може би най-опитния футболисти в отбора, като има изиграни два финала в Шампионската лига, колкото има и Кристиано Роналдо.

„Лично за мен това е голям пропуск“, отбеляза халфът на Реал пред ITV.

„Бях на земята, когато видях жълтия картон в ръцете на рефера и разбрах какво следва. Това правило не е честно. Изиграваш 13 мача, получаваш 3 жълти картона и...“, коментира Алонсо.

„Това трябва да се промени, но сега не му е времето да го дискутираме.“

Това ще бъде 3-ти финал за испанеца. Предните 2 такива Алонсо бе част от състава на Ливърпул, съответно през 2005 и 2007 година. Интересен факт, че и двата двубоя са срещу отбора на Милан.