Реал бие в последния мач, но може би загуби Бензема и Роналдо

Реал Мадрид завърши с победа тазгодишното издание на Примера дивисион, след като възпитаниците на Карло Анчелоти спечелиха с 3:1 домакинския си мач срещу Еспаньол, но със сигурност има големи притеснения след мача в лагера на „кралския клуб“.

Кристиано Роналдо трябваше да бъде титуляр, но по време на загрявката преди мача усети болки в бедрото, заради което изпусна последните два мача на своя тим. Анчелоти реши да не рискува и веднага го извади от състава за мача.

Засега неговото състояние не е напълно ясно, но се очаква да играе във финала срещу Атлетико Мадрид. В същото време, с течение на двубоя и друг ненапълно възстановен футболист – Карим Бензема, усети боли и беше принудително заменен.

Иначе всичко в двубоя беше решено след почивката, като в първите 45 минути Реал натискаше, но Кико Касия се отчете с две невероятни намеси, запазили равния резултат.

„Белия балет“ затанцува след почивката, като в 62' Карим Бензема намери отлично Гарет Бейл, който заби 21-ия си гол през сезона. Малко след това обаче френският нападател беше сменен от Алваро Мората.

Именно младежкият национал на Испания обаче реши двубоя, след като на два пъти Ди Мария му асиситира в последните 10 минути, а младокът даде заявка, че може да смени Бензема при нужда във финала на Шампионска лига с двата си гола.

Почетният гол за гостите отбеляза Пици в 90', намалявайки до 2:1 след пас на Гарсия. Преди това Икер Касияс се отчете с няколко силни спасявания, особено през второто полувреме срещу Гарсия, Пици и Шимао.

Реал Мадрид в момента е на 2-о място в Примера дивисион с 87 точки, като при победа на Барселона над Атлетико „кралския клуб“ ще се свлече до третото място.