Разочарования за Тотнъм и Бешикташ

Отборите на Партизан и Тотнъм завършиха наравно 0:0 в среща от група C на Лига Европа.

Гостите от Албиона бяха големият фаворит в сблъсъка, но крайният резултат изглежда напълно справедлив с оглед на показаното и липсата на каквито и да е чисти шансове за попадение пред двамата вратари.

През първата част "шпорите" опитваха да атакуват чрез двамата си флангови футболисти Аарън Ленън и Андрос Таунсенд, но до ситуация пред сръбската врата така и не се стигаше. Най-добрата възможност за островитяните все пак дойде още в 65-ата секунда, когато Хари Кейн разстресе гредата зад Лукач.

През втората част сръбският гранд излезе по-агресивен на терена и укрилен от феновете си, докато влизането в игра на Ерик Ламела и Роберто Солдадо освежи играта на Тотнъм в предни позиции.

Тринадесет минути преди края Партизан стигна до ситуация, но Илич с глава разочарова след добро центриране на Гърбич.

В другия мач от групата турският гранд Бешикташ достигна единствено до равенство 1:1 при домакинството на гръцкия Астерас.

"Черните орли" не бяха далеч от крайния успех, след като до 88' имаха гол аванс в резултата след точния изстрел на Гьокхан Торе. Две минути преди края обаче Факундо Пара се разписа за Астерас и донесе точка на гърците.