Разочарована Мавродиева няма да мята гюлето на финала

Радослава Мавродиева не успя да се класира за финала в дисциплината тласкане на гюле на световното първенство по лека атлетика в Лондон. Българката прати уреда на 16.99 метра, но това не й достигна, за да попадне в първите 12 състезателки, които продължават да се борят за медалите.

Родната ни атлетка осъществи най-доброто си постижение от втори опит, а другите й два бяха неуспешни. 30-годишната Мавродиева остана на 10-о място в група А, а в генералното класиране е 21-а. С най-добър опит в квалификациите бе китайката Лицзяо Гун, която хвърли гюлето на 18.97 метра. Олимпийската шампионка Мишел Картър от САЩ остана втора с 18.92, а Анита Мартон от Унгария се класира с трето най-добро постижение - 18.76 метра.

Радослава бе изключително тъжна след състезанието, тъй като нееднократно заявяваше, че отива в британската столица, за да се класира минимум на финал. "Състезанието премина лошо, лично за мен. Резултатите не са високи. С 18 м се влиза на финала, а аз не успях. Сезонът ми беше гаден. Не знам дали имаше шансове да се получи нещо. Може би прекалено сляпо вярвах, че ще стане нещо", каза през сълзи от разочарование Мавродиева.

"Техниката – никой няма перфектна техника. Имах малко проблеми, но не искам да се оправдавам с това. Тук съм, значи нещата са поносими. Здравословни проблеми – търпя на болка, прагът ми на търпимост е много висок", сподели разочарованата атлетка пред bgathletic.com.