Разбиха ЦСКА при завръщането на Стоичков на "Армията"

Ситуацията в ЦСКА получи неочакван обрат по-рано днес, след като Иво Иванов призна, че клубът остава в ръцете на "Титан", а на играчите определено не им беше до футбол. Именно това доведе и до загубата с 1:3 от Славия на "Българска Армия".

Над 3000 фенове на "червените" дойдоха да подкрепят отбора и да видят първия мач на Христо Стоичков на "Армията", но той няма да бъде запомнен с много футболни достойнства.

В началото ЦСКА бе по-активният отбор въпреки скандалите покрай отбора, но в 9' домакините бяха изненадани - бившият играч на Левски Милен Василев беше изведен отлично от Чавдар Янков, премина покрай Черни и реализира в опразнената врата.

Черни трябваше да се намесва още няколко пъти при хубави удари на Янков и Желев, но отново "червените" бяха по-активни. Венци Василев и Марсиньо пропуснаха да изравнят, а най-чистата ситуация дойде в 34', когато Платини получи топката след грешка на Петков. Той мигновено стреля, но защитник изби от голлинията - 0:1 на полувремето.

През второто полувреме Стоичков смени почти целия си състав до 60', но и това не помогна на отбора, който изглеждаше безпомощен в нападение. В 63' пък Петков беше приятно изненадан от феновете, след като при смяната си беше бурно аплодиран от "червената" публика.

В 65' пък мачът беше решен в полза на Славия, след като многоходова акция завърши с подаване към Александър Александров, който прати топката в далечния на Стойчев ъгъл - 0:2.

Феновете не обърнаха особено внимание, а вместо това започна да вика към Петков "Покажи мустака". В типичен стил, вратарят стана и зарадва хилядите привърженици на ЦСКА. В 73' пък домакините на два пъти нацелиха горния стълб зад вратата на резервата Петров.

В края на мача Долапчиев намали до 1:2, но Славия все пак би с 1:3 след гол на Да Силва. Гол на Невеш пък беше отменен заради засада.