Райо взе мадридското дерби срещу Хетафе

снимка: rayovallecano.es

Райо Вайекано спечели с 1:0 като гост срещу местния съперник Хетафе в мач от 19-ия кръг в испанското първенство, съхранявайки шансовете си за запазване на елитния статут.

Единственият гол в дербито на южен Мадрид падна в 29-та минута, когато Алехандро Галвес центрира за Алберто Буено и той засече топката във вратата.

Хетафе подобри играта си след почивката и опита да достигне до изравняване, но защитата на Райо се справи с опасностите в наказателното поле.

Райо Валекано има актив от 16 точки на предпоследното 19-о място във временното класиране в Примера дивисион. Отборът прекъсна серия от три срещи без пълен успех, уточнява БТА.

Хетафе записа четири поредни поражения в последните си четири двубоя. Сега отборът се намира на десета позиция с актив от 23 точки.