Райо Вайекано запази теоретични шансове за Европа

Скромният столичен клуб Райо Вайекано продължава да мечтае за участие в Лига Европа, макар шансовете му да се вреди в топ 6 да са чисто теоретични 2 кръга преди края на Примера дивисион.

„Светкавиците" спечелиха важен успех с 3:2 над Леванте като гост и се доближиха на 5 точки от 6-ия Малага, който наскоро получи „зелена светлина" за квота в евротурнирите от следващия сезон.

Водещият реализатор на Райо Пити продължи да доказва огромната си роля в тима с отбелязването на 2 гола за победата над Леванте.

Той вече има 17 попадения на сметката си през настоящата кампания (повече от нападатели като Гонсало Игуаин) и се намира на 7-ма позиция при реализаторите.

Той откри резултата в 20-ата минута, а в 77-ата се разписа за 3:1 от дузпа, която се оказа източник на победния гол в мача.

Преди това Роберт Акуафреска бе изравнил резултата на 1:1 в 52-ата минута, но 4 по-късно Франко Васкес отново даде аванс на Райо.

Крайното 2:3 бе фиксирано от Висенте Ибора в 86-ата минута, но до края не се стигна до драматично изравняване.

Спряганият за трансферна цел на Левски нападател на Леванте Набил Ел Зар игра едно полувреме за домакините, преди да бъде заменен от Рубен Гарсия на почивката.

Райо има 49 точки и се намира временно на 8-ма позиция след 36 мача, а 6-ият Малага има 54. Леванте остава 13-ти с 42 пункта.