Райо Вайекано удари Атлетик насред Билбао и излезе на 6-о място в Ла Лига

Райо Вайекано се наложи с 2:1 над Атлетик Билбао в изтеглен мач от 19-ия кръг на испанското футболно първенство.

Възпитаниците на Пако Хемес записаха четвърта поредна победа в Примера дивисион и се изкачиха на шесто място във временното класиране с 31 точки, колкото има и четвъртия Малага.

Райо, който е под административно управление заради сериозните си финансови задължения и е с най-малък бюджет в елита, продължи да изумява с представянето си.

Гостите откриха резултата малко след почивката, когато Лас Бангура беше изведен в чиста позиция в наказателното поле и със силен изстрел между краката на вратаря Горка Ираисос прати топката в мрежата.

Билбао имаше възможност да изравни малко след това, но резервата Фернандо Йоренте нацели гредата след изстрел с глава.

В 65-ата минута Райо Вайекано удвои аванса си. Пити Медина вкара деветия си гол за сезона от спорна дузпа, отсъдена след фаул на Карлос Гурпеги срещу Алехандро Домингес. Нарушението беше извън наказателното поле, но главният рефер Педро Перес се подведе по сигнала на единия от асистентите си и посочи бялата точка.

Атлетик натисна и в 77-ата минута Микел Сан Хосе намали с хубав удар от въздуха. Домакините имаха отлична възможност да стигнат до точката, но Йоренте стреля встрани отблизо с глава след центриране от ляво минута преди края.

С третото си поредно поражение възпитаниците на Марсело Биелса останаха на 14-а позиция с 21 точки, посочва БТА.