Райо Вайекано покоси Валенсия

Валенсия допусна нова грешна стъпка в Примера Дивисион, след като загуби гостуването си на Райо Вайекано с 0:1.

Единственото попадение в срещата бе дело на Хоакин Ларивей, който се разписа в 61-а минута, но то се оказа достатъчно на домакините за трите точки.

Те са изключително важни за Райо в борбата за оцеляване. С тях тимът вече събра актив от 23 точки и е само на шест от спасителното 17-о място.

Прилепите“ пък са с 35 пункта и заемат девета позиция в с 35 точки. Въпреки, че това е първо поражение за тях от 11 януари, когато загубиха от Селта, шансовете на отбора на Хуан Антонио Пици за място в Шампионската лига догодина все повече изглеждат само в сферата на илюзиите. След този кръг разликата между Валенсия и четвъртия Атлетик Билбао набъбна за цели 15 пункта.

През седмицата Валенсия игра в Лига Европа, но Хуан Антонио Пици имаше възможност да даде почивка на част от своите титуляри, тъй като след 0:2 в първия мач, реваншът с Динамо (Киев) бе на практика протоколен. Срещу Райо Вайекано в игра се завърнаха Филип Сендерос, Антонио Бараган, Софиен Фегули и Порту, а атаката отново поведе Пако Алкасер, подпомаган от Едуардо Варгас и Мичел, а в по-задни позиции действаше Софиен Фегули.

Валенсия изигра слаб двубой срещу борещия се да не изпадне в Сегунда Дивисион Райо Вайекано и отстъпваше по всички показатели на домакините. През първата част двата тима удариха по една греда – Валенсия чрез Пако Алкасер в 13-а минута, а отбора от Вайекас – чрез Хоаки Ларивей само пет минути по-късно.

На почивката нулевото равенство се запази, но домакините не се отказаха и в 61-а минута стигнаха до попадението, което им донесе успеха. Саул Нигес се отличи с пробив отляво, върна към Разван Рат, който центрира, а Хоакин Ларивей се оказа непокрит на 2-3 метра пред голлинията и с глава не остави шансове за Деиго Алвеш.

До края на двубоя логично гостите се хвърлиха в атаки. В 71-а минута те поискаха дузпа за игра с тъка, но такава не последва. За капак на всичко пет минути по-късно Антонио Бараган видя картона с червен цвят за груб фаул в краката на Алберо Буено и остави тима си с човек по-малко.

Въпреки няколкото опасности, които създадоха в последните минути „прилепите“ така и не успяха да намерят път към вратата на Рубен и регистрираха своята 11-а загуба в Примера Дивисион. Точно след 10 дни те ще гостуват на стадион „Васил Левски“ за първата битка с Лудогорец от осминафиналите на Лига Европа.