Райо хлъзна Бетис към Сегунда дивисион

снимка: rayovallecano.es

Райо Валекано продължава впечатляващото си представяне в Примера дивисион, след като победи с 3:1 гостуващия Бетис в среща от 34-ия кръг.

Рубен Рочина даде аванс на домакините в 14-а минута след грешка на бразилския защитник на Бетис Паулао. В 27-а минута Паулао си отбеляза автогол и това вбеси треньора Габриел Калдерон, които две минути по-късно го смени.

Хоакин Ларивей направи 3:0 в 51-а минута, а почетното попадение за Бетис вкара Хави Чика 11 минути преди последния съдийски сигнал. За Бетис това бе 22-а загуба от началото на сезона. Отборът е на 10 точки от зоната за спасение четири кръга преди края.

Бетис почти сигурно ще изпадне от елита за пръв път от 2000-а година насам. Преди два месеца Райо Валекано също беше в дъното на класирането, но вече е на 11-а позиция с 40 точки. Тимът има само една загуба в последните си девет двубоя, припомня БТА.