
Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Райън Гигс официално потвърди пред "Индипендънт", че няма никакъв шанс да поднови кариерата си в националния отбор на Уелс.
Новият селекционер на "драконите" Гари Спийд се надяваше, че ще успее да убеди ветерана да помогне на родината си в квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна, но решението на Гигс е окончателно.
Уелс е в група G на квалификациите за Евро 2012, където попадна и националния отбор на България. Родните "лъвове" дори вече грабнаха един успех над британците, печелейки с 1:0 гостуването си на Албиона, при дебюта на Лотар Матеус начело на трикольорите.
Втората среща между България и Уелс ще се проведе на 11 октомври на националния стадион "Васил Левски", но родните футболни фенове няма да имат възможността да наблюдават 37-годишният халф на Манчестър Юнайтед на живо.
"Няма да играя повече за Уелс", категоричен бе Гигс. "Това бе трудно решение за мен, но тогава почувствах, че по този начин ще помогна на клубната си кариера и в случая излязох прав. По време на малкото почивки, които получаваме през сезона, аз успявам да си отпочина, да тренирам и да бъда готов за мачовете на Юнайтед. Ще бъде много трудно да се завърна за Уелс", добави носителят на 11 титли във Висшата лига.
За националния отбор на Уелс Райън Гигс има изиграни 64 срещи, в които е отбелязал 12 гола. Той е и един от големите футболисти в историята на европейския и световен футбол, който никога не е участвал на голям международен форум със своята родина.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ