Райън Гигс окача бутонките в края на сезона

снимка: skysports.com

Уелската легенда на Манчестър Юнайтед Райън Гигс обяви, че след края на сезона може да прекрати футболната си кариера.

 

"Ще играя, докато съм здрав, играта ми доставя удоволствие и мениджърът ме иска", заяви Гигс пред английския таблоид "Сън".

 

"Ако едно от тези три неща не е както трябва, то тогава ще спра с футбола. Това може да стане в края на този сезон, а може и да е в края на следващия. Засега нямам нов договор с отбора.

 

Сегашният ми контракт изтича в края на сезона и ще видим, какво ще стане. Иначе съм здрав и се чувствам добре. Единствената разлика е, че два дни след мач все още се чувствам уморен", каза още Райън Гигс.

 

Уелсецът играе своя 19-ти сезон за "червените дяволи", в които е спечелил всичко във футбола. С Юнайтед Гигс има 10 титли на Англия и 2 пъти е триумфирал в Шампионската лига.