Равен в доиграването класира ПСВ напред в Лига Европа

ПСВ Айндховен стигна до 3:3 при гостуването си на Ещорил в  мач от петия кръг в група "Е" на турнира Лига Европа и се  класира за 1/16-финалите на надпреварата.

Двубоят беше доигран вчера, след като снощи беше прекъснат на почивката при резултат 3:2 за домакините заради наводнен терен.

Холандците се нуждаеха от равенство, за да продължат напред, а при доиграването днес Джоджиньо Вайналдум вкара решаващия гол осем минути преди края.

Така ПСВ Айндховен стана десетият отбор, който си осигури  място във фазата на елиминациите преди срещите от последния  шести кръг в групите.

Това в четвъртък постигнаха още Тотнъм (Англия), Интер (Италия), Наполи (Италия), Бешикташ (Турция), Селтик  (Шотландия), Евертън (Англия), Динамо Киев (Украйна), Фейенорд  (Холандия) и Трабзонспор (Турция).