Раул и "Бернабеу" се събраха отново в историческа вечер за Реал

Легендата на Реал (Мадрид) Раул Гонсалес осъществи дългоочакваното си завръщане на любимия стадион "Сантяго Бернабеу" и бе бурно аплодиран по време на бенефиса си.

Бившият испански национал игра по едно полувреме за двата отбора, които участваха в бенефиса му на стадион "Сантяго Бернабеу" - Реал Мадрид и Ал Сад.

Той започна мача за бившия си отбор от испанската столица и откри резултата в 24-ата минута, като срещата срещу катарския Ал Сад, където се подвизава в момента, приключи при 5:0.

36-годишната легенда демонстрира още от самото начало огромно желание за игра, едно докосване при атаките и техника, а изобщо не се колеба да нанесе силен шут при паса на Анхел ди Мария за 1:0.

Раул, който е голмайстори номер 1 за клуба за всички времена, искаше да покаже защо е бил любимец на публиката на Сантяго Бернабеу толкова дълго време и минути по-късно разтресе страничната греда и си спечели аплодисменти и скандирания на името му.

Икер Касияс даде капитанската лента в началото на мача на Раул, а сегашната суперзвезда Кристиано Роналдо му отстъпи фланелката с номер 7.

След това дойдоха още голове за хората на Карло Анчелоти във вратата на катарците, като новото попълнение Иско също се разписа, а после Карим Бензема и на два пъти Хесе Родригес се разписаха.

През второто полувреме Раул влезе в състава на сегашния си отбор и също опита да печели овациите на феновете.

"Невероятно е усещането. Който е дошъл тук днес, значи е видял нещо в мене през всичките тези години с бялата фланелка.

Чувствам се близък и със сегашните момчета, които са дошли след мене.

Изобщо усещането да си част от семейстното на Реал не ме е напускало никога", заяви след мача щастливият Раул, който получи куп подаръци и цветя, посочва БТА.