Расистки обиди белязаха мач на АЗ в Холандия

снимка: az.nl

Расистки обиди по адрес на американския нападател Джоузи Алтидор белязаха двубоя между втородивизионния Ден Бош и АЗ Алкмаар от четвъртфиналите в турнира за Купата на Холандия по футбол.

Гостите спечелиха с 5:0 и се класираха за полуфиналите. Самият Алтидор се разписа от дузпа в 39-та минута. Два гола реализира Адам Махер, а по един добавиха Виктор Елм и Йохан Гудмундсон.

Главният съдия на срещата Рейнолд Видемайер призова ръководството на Ден Бош да отправят призив към феновете по радиоуредбата, предупреждавайки ги, че ако не престанат ще прекрати мача.

Срещата се наложи за кратко да бъде спряна в началото на второто полувреме, след като зрителите замеряха със снежни топки страничния съдия.

Домакините доиграха мача с девет души, след като червени картони получиха Йеле де Бок в 38-та минута и Жоел Брок в 51-та. Носителят на трофея ПСВ Айндховен ще играе по-късно днес с Фейенорд.

След края на двубоя Алтидор не ксри разочарованието си от поведението на привържениците.

"Разочарован съм от това, което се случва понякога. Но можеш само да се надяваш хората да намерят начин да променят отношението си. Такива хора имат нужда от помощ. Ще се моля за тях.

Расизмът съществува и ние трябва да се страраем да възпитаваме по-младите", сподели американският футболист.