Расинг Клуб удържа Бока Хуниорс с деветима души на терена

снимка: ройтерс

Бока Хуниорс не успя да победи останалия с девет души отбор на Расинг Клуб в дербито на 15-ия кръг в аржентинската "Апертура", предаде БТА.

Срещата завърши без голове - 0:0, като Бока пропусна отлична възможност да увеличи преднината си на върха и да си гарантира титлата четири кръга преди края на шампионата "Апертура".

Расинг остава на второ място с 25 точки, 8 по-малко от Бока. Въпреки частичния неуспех, Бока може да си осигури титлата още в следващия кръг при победа срещу Годой Крус.

Расинг доигра мача в последните 13 минути с 9 души след червени картони на Агустин Пелетиери в 50-а минута и Теофило Гутиерес в 77-а.

Въпреки натиска на Бока в последните минути и подкрепата на публиката на стадион Бонбонера, гостите от Расинг удържаха геройски нулевото равенство до края.

В класирането начело е Бока Хуниорс с 33 точки, следван от Расинг Клуб 25, Велес, Тигре, Колон, Унион по 24 и други.