Раонич развали срещата на Голямата четворка

Поставения под №6 Милош Раонич отстрани третия в света Рафаел Надал на Мастърс турнира в Индиън Уелс (Калифорния, САЩ) с награден фонд 5.38 милиона долара.

Канадският тенисист спаси три мачбола, но все пак преодоля съперника си след 4:6, 7:6 (10), 7:5 след почти три часа игра.

Срещата започна по-добре за Рафа, който проби още в третия гейм на срещата, а след това печелеше сервис геймовете си до края на частта и я затвори при 6:4. В следващата част Ел Матадор изпусна цели пет възможости за пробив, а в тайбрека пропиля и три мачбола. Сякаш това бе повратния момент за Раонич, който изравни резулата, печелейки тайбрека с 12:10, а в третата решителна част удържа противника си и при 5:5 го проби, а след това спокойно сервира за мача и го спечели.

"Чувствам се прекрасно. Имах доста спадове в играта, но все пак накрая се преборих за победата. Имах и доста късмет, който ми помогна във важни моменти", заяви канадецът, който победи за пръв път днешния си опонент след пет поредни загуби.

4136484

В другия 1/4-финал също се очакваше феновете да се насладят на прекрасна битка, но това не се случи. Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер буквално прегази чеха Томаш Берди, спечелвайки с 6:4 и 6:0 за малко повече от час на централния корт. В първия сет ФедЕкс проби в най-важния седми гейм, а след това спечели първата част, а във втория сет не даде дори гейм на противника си.