Рангелов блести при загуба на Люцерн

Българският нападател Димитър Рангелов се отличи с асистенция загубата на Люцерн с 2:3 като гост на Йънг Бойс в мач от 19-ия кръг на швейцарското футболно първенство.

Рангелов направи добър мач и остана на терена през всичките 90 минути. Морено Костансо изведе домакините напред с два гола преди почивката.

В 49-ата минута Рангелов беше повален в наказателното поле от Ален Неф, който получи директен червен картон за нарушението, а камерунецът Ландри Муанг реализира отсъдената дузпа.

С човек повече гостите натиснаха и в 72-ата минута стигнаха до изравняване. Рангелов с пета отклони в наказателното поле към Ален Вис, който направи 2:2.

Люцерн продължи на доминира, но срещу хода на играта в последната минута Рафа Нуцоло донесе победата на Йънг Бойс.

Така домакините стигнаха до трета поредна победа в първенството и се утвърдиха на петото място с 27 точки.

Люцерн допусна четвърти мач без успех и остана седми с 18 точки. Лидер е Грасхопърс с 40 точки, информира БТА.