Рангелов бележи срещу тима на Домовчийски в българското дерби на втора Бундеслига

Българският нападател Димитър Рангелов вкара първия си гол след завръщането в Енерги (Котбус).

Бившият капитан на Славия и на младежкия национален отбор откри резултата още в 6-ата минута, а Енерги спечели с 2:1 като гост на Дуисбург в среща от 2-ия кръг на първенството във Втора Бундеслига.

Митко остана на терена през всичките 90 митнути, а едно полувреме за зебрите поигра и Валери Домовчийски. Кристиан Мюлер намери Рангелов сам срещу вратаря на Дуисбург Фромловиц, а за българина нямаше проблем с десния крак да прати топката в мрежата.

Само 4 минути по-късно Енерги вече водеше с 2:0 с гол на Леонардо Битенкурт, който се разписа след пас на Адлунг. Домакините възстановиха надеждите си в 16-ата минута след попадение на китаеца Шао Чжъи, но повече не постигнаха в тази среща.

Рангелов имаше още една добра възможност да се разпише след пас Адлунг, но шутът му под ъгъл не намери вратата. Иначе българинът получи и жълт картон в 24-ата минута, предава БТА.

В другите два мача от снощи Бохум надви с 1:0 ФСФ Франкфурт, а Инголщат и Ерцгебирге (Ауе) не успяха да си отбележат гол. След тези срещи начело в класирането е Енерги с 6 точки, пред Ерцгебирге с 4.

Дуисбург все още няма спечелена точка и заема предпоследното 17-о място. Днес Гройтер Фюрт с Асен Караславов гостува на Унион (Берлин).