Рамос след "Класикото": Меси натисна съдиите в тунела

снимка: twitter.com

Капитанът на Реал (Мадрид) Серхио Рамос не издържа и нападна пред медиите звездата на Барселона Лионел Меси след "Ел Класико". Двубоят на "Камп Ноу" от 36-ия кръг на Примера Дивисион приключи при равенство 2:2, но с много спорни решения от страна на реферите.

В края на първата част Сержи Роберто от домакините бе изгонен с директен червен картон, след като удар Марсело без топка. Каталунците не бяха съгласни с отсъждането на Алехандро Ернандес и на почивката Меси е причакал съдиите в тунела, за да търси обяснение.

"Меси постави съдиите под натиск на полувремето, когато отиде да се разправя с тях в тунела. Не знам дали някоя камера е заснела това, но се видя, че през второто полувреме критерият на отсъжданията се промени", заяви Рамос след двубоя.

Испанският защитник скочи и срещу Луис Суарес. Нападателят на "блаугранас" лежеше дълго на земята през първата част, а играчите на Реал отказаха да спрат играта. Те трябваше да го сторят под натиска на футболистите на Барса и феновете на стадиона, но Рамос смята, че уругваецът е преиграл.

"Когато съперник е на земята и изпитва истинска болка, е нормално да изчистиш топката в тъч. Но всички добре познаваме Суарес и знаем как действа той. Уважавам Барселона, но мнението ми е, че в тази ситуация нямаше нужда от спиране на играта", коментира защитникът.

В края на мача играчите на Реал имаха претенции за неотсъдена дузпа заради нарушение на Жорди Алба срещу Марсело, но исканията им не бяха уважени. Това потвърждава тезата на Рамос за различния критерий на рефера при вземането на решения в двубоя.