Рамос: Изобщо не докоснах Неймар

Главният съдия Алберто Ундиано Майенко се превърна в обект на сериозни критики от страна на футболистите на Реал Мадрид след домакинската загуба с 3:4 от Барселона в Суперкласико на Примера дивисион снощи.

Майерко отсъди две спорни дузпи за гостите, при първата от които показа и червен картон на Серхио Рамос, което помогна на каталунците да стигнат до обрат, след като изоставаха с 2:3 до 65-ата минута на "Сантяго Бернабеу".

"Съдията допусна много грешки. Той изглеждаше нервен и не се справи с работата си. Във важен мач като този реферът трябва да бъде на високо ниво. Не знам на какво се дължи това. Но очевидно много хора не искаха да победим в този мач.

Аз обаче вярвам, че ние спечелим титлата, защото мисля, че сме достатъчно добри, за да го направим", коментира звездата на столичани Кристиано Роналдо.

Рамос също беше крайно разочарован от отсъжданията на Майенко и особено за червения картон и дузпата след падане на Неймар в наказателното поле в 64-ата минута, което телевизионните повторения потвърдиха, че е откровена симулация на бразилеца.

"Честно казано, за всички ще бъде по-добре, ако Майенко повече не ръководи мачове на Реал. Не докоснах Неймар. Някои обаче не желаят борбата за шампионската титла да бъде честна и при равни условия. С такива методи те стигат до своето", коментира Рамос, цитиран от БТА.