Ракетата се класира за Международния шампионат в Китай

снимка: SPORTA.BG

Световният шампион Рони О'Съливан премина успешно ситото на квалификациите и заслужи място в предстоящия Международен шампионат в Китай - вторият по големина на наградния фонд ранкинг турнир след Световното в театър „Крусибъл".

Ракетата се справи със съпротивата на Джоел Уокър с 6:1 фрейма, като направи брейкове от 73, 71 и 59, за да постигне рутинната победа.

Победителите в 64-те квалификационни срещи се класират за основната схема на второто издание на Международния шампионат. Триумфът в този турнир се оценява на цели 125 хиляди паунда, като миналата година беше спечелен от Джъд Тръмп.

Sporta.bg припомня, че Асото грабна третата си (и засега последна) ранкинг титла след успех с 10:8 над Нийл Робъртсън в дебютното издание на турнира в края на октомври миналата година.

Международният шампионат започва на 27-ми октомври, неделя, в залите на стадион „Сичуан" в град Ченгду.

Сред класиралите се за основната схема на ранкинг турнира са и легендите Стив Дейвис и Джими Уайт, за които това ще е първо появяване на подобна фаза от състезание с такъв ранг през новия сезон.

56-годишният шесткратен световен шампион Дейвис надви Алън Тейлър с 6:2, а другият ветеран Уайт се справи с Лиам Хайфийлд с 6:3.

Повечето от фаворитите се справиха без проблем с квалификациите, но и този път имаше жертви от елита на световната ранглиста - топ 16. Номер 8 в света Рики Уолдън отстъпи с 2:6 от индиеца Адитя Мехта, който миналата година на Международния шампионат стигна осминафиналите.

Шон Мърфи, който не успя да премине квалификациите за първия и четвъртия ранкинг турнир от календара (Уши Класик и Откритото първенство на Индия), този път се класира след победа с 6:0 над Кристофър Киоган.

Марк Алън направи страхотен сенчъри брейк от 130 точки в осмия фрейм за победата с 6:2 над Чън Же.

Марк Селби спечели с 6:1 срещу Мартин О'Донъл, Стивън Магуайър надви със същия резултат Дейвид Морис, а Бари Хоукинс даде само фрейм на Рис Кларк.

Марко Фу също спечели с 6:1 срещу Роби Уилямс, Стюарт Бингам победи в 8 фрейма Рачайотин Йодарук, а Али Картър отстрани Бари Пинчес след 6:2.

Ако сте истински снукър фен и желаете да получавате компетентна информация за света на любимата игра, харесайте страницата във Фейсбук Snooker PTC Bulgaria!

Само в нашия специализиран сайт Snooker.Sporta.bg можете да се запознаете с българските майстори на щеката и да получите актуални новини за сезона в снукъра по света и у нас.