
Нападателят на националния отбор на Аржентина Серхио Агуеро, който вкара страхотния гол за „гаучосите" срещу Боливия в мача на откриването на Копа Америка, най-после е приел офертата на Ювентус и ще играе в Серия А от сезон 2011/2012. Информацията идва от журналиста на авторитетната телевизия RAI Карло Нести, който споделя голямата новина пред сайта TuttoJuve.com.
"Старата госпожа" води преговори с ръководството на Атлетико Мадрид за Кун още от самия край на предишната кампания и явно преговорите са финализирани, въпреки че вчера се появиха информации, че самият Агуеро е казал на ръководството на „дюшекчиите", че иска да играе в Реал Мадрид.
„Ювентус взе Агуеро", бе лаконичният коментар на Карло Нести. „Очевидно това е страхотна сделка, като се има предвид техниката на играча. Ляв, десен крак, мощ и бързина - той има всичко, с изключение на висок ръст, тъй като е само 1.70 м."
Не всички специалисти в Италия обаче са уверени, че Кун е човекът за Антонио Конте, особено след като Gazzetta dello Sport разкри, че цената му ще бъде около 40 милиона евро.
„Съмненията се пораждат от факта, че не са много нападателите, които могат да променят облика на един отбор. Лично за мен те са трима - Лео Меси, Кристиано Роналдо и Златан Ибрахимович. Преди Агуеро гледахме като на спасители и на играчи като Диего и Амаури. Провалът им показва, че футболът не е точна наука", завършва коментара си Нести.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ