Рафаел Надал крачи уверено към 1/4-финалните на турнира в Токио

Защитаващият титлата си Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1,2 милиона долара.

Водачът в схемата и номер 2 в световната ранглиста Надал победи младата канадска надежда Милош Раонич със 7:5, 6:3 за 90 минути игра, като на испанеца му бяха достатъчни само два пробива, за да си осигури успеха.

На четвъртфиналите Рафаел Надал ще играе със Сантяго Хиралдо от Колумбия, който победи Дмитрий Турсунов (Русия) с 6:4, 7:6, (7:4).

Сънародника на Матадора и номер 3 в схемата на надпреварата Давид Ферер също намери място сред най-добрите 8 в Токио след успех над квалификанта Матю Ебдън (Австралия) с 4:6, 6:2, 6:2.

Ферер, който се намира под номер 5 в световната ранглиста, загуби първия сет, но след това даде само четири гейма на съперника си и спечели двубоя за 1:55 часа.

На четвъртфиналите испанецът ще играе с номер 7 Радек Щепанек (Чехия), който отстрани Марко Чиудинели (Швейцария) със 7:5, 6:7 (5:7), 6:1, информира БТА.