Рафа Надал продължава към 1/4 финалите на турнира Куинс

Световният номер 1 в тениса Рафаел Надал победи Радек Щепанек с 6:3, 5:7, 6:1 и се класира за ¼ финалите на турнира на трева „Куинс" с награден фонд 694 250 паунда

Спечелилият миналата седмица турнира „Ролан Гарос" Рафа Надал започна добре и взе лесно първият сет. След това пропусна два мачбола във втория за да бъде безкомпромисен в третия.

При 5:3 във втория сет Надал получи два мач бола в своя сервиз, но не бе концентриран и допусна изравняване Щепанек. След това испанският тенисист допусна втора двойна грешка в гейма и резултата стана 5:4.

Играта на Щепанек потръгна и той спечели своето подаване за 5:5. Нещо повече, той направи втори пореден пробив за 6:5, след което сервира за победа в сета и успя да я постигне.

Така се стигна до трети сет, където Надал започна много силно и поведе с 2:0 гейма. Тогава испанецът след много дълго разиграване в третия гейм успя да направи втори пробив и сломи психически своя съперник. Надал поведе с 4:0, но Щепанек не се отказа и постигна пробив в следващия гейм. Това не спря Надал, който завърши сета с 6:1.

В битка за място на полуфиналите Рафаел Надал ще излезе срещу победителят от двубоя Михаел Лодра - Жо Вилфред Цонга.