Рафа Бенитес: Ще наваксаме изоставането, до края на сезона има много време

галерия:

Старши треньорът на Интер Рафаел Бенитес заяви, че все още има много мачове до края и сезонът все още не е свършил, въпреки загубата с 1:0 от Милан в поредното издание на „Дерби дела Мадонина".

 

Испанският специалист се оплака и от кадровите проблеми в лагера на „нерадзурите". Бенитес също така смята, че ранната дузпа, отсъдена в полза на Милан до голяма степен е решила мача.

 

„Дузпата в началото на мача до голяма степен предреши изхода на дербито. Знаехме, че Златан Ибрахимович е много бърз, но въпреки това го изпуснахме", коментира наставникът на Интер.

 

„При нас имаше четирима играчи, които тъкмо се завръщаха след контузии и не бяха напълно готови физически. Това е една от причините за поражението, защото ние не бяхме готови на 100 процента за този мач", добави испанският специалист.

 

Бенитес добави, че разликата от шест точки с „росонерите" може да бъде стопена, защото до края на сезона все още има много време.

 

„Никой не е доволен от тази разлика в точките, но тя е напълно преодолима до края на сезона. Никога не е приятно да загубиш такова дерби и ние трябва да забравим за поражението по най-бързия начин", завърши Рафаел Бенитес.