Радванска се изпоти, но обърна амбициозна американка

Агнешка Радванска победи трудно Кристина Макхейл след страхотен обрат - 5:7, 7:6(7), 6:3 за малко над 2:45 минути във втория кръг на "Уимбълдън". Американката стартира силно и бе много близо до победа, но пропусна цели два мачбола.

Тогава полякинята се върна в мача и спечели втория сет, за да изравни. Това надъха допълнително Радванска и пречупи Макхейл, което подсказа за рутинния сет, който последва.

Какхлей имаше два шанса да пробие в решителния сет, но не успя и на свой ред Радванска проби в последвалия гейм. Световната №10 имаше нови 6 шанса да пробие, но американката показа, че няма да се откаже и спечели подаването си. Това обаче не се случи в 9-я гейм на третия сет. Тогава Радванска стигна до нов пробив и затвори мача.

За място на 1/8-финалите Радванска ще спори с победителката от двубоя Кристина Кучова - Тимеа Бачински.