Радванска премина и през четвъртфиналите на Уимбълдън

Миналогодишната вицешампионка Агниешка Радванска преодоля четвъртфиналната фаза на турнира от Големия шлем след 7:6(5), 4:6, 6:2 срещу китайката На Ли.

Радванска е под номер 4 в схемата на турнира и остана е най-високопоставената тенисистка на Уимбълдън.

Бившата шампионка от Ролан Гарос Ли пропусна редица шансове за победа в първия сет и го загуби в тайбрек, а след краткото прекъсване заради дъжд тя успя да пробие за 4:2 и в последствие да изравни резултата в срещата.

Но Радванска, която страдаше от болки в бедрото на десния крак, успя да се активизира под затворения покрив и спечели на два пъти подаването на китайката, за да затвори мача при 6:2 в последния сет.

Поставената под номер едно и 5-кратна шампионка Серина Уилямс беше победена от германката Забине Лисицки в понеделник, което прави Радванска основен фаворит за титлата, уточнява БТА.

Sporta.bg припомня, че ракета номер 1 на България Цветана Пиронкова отпадна именно от Радванска на ⅛-финалите в Лондон, но затрудни максимално полякинята и бе близо до успеха.