Радуканов похвали играчите: Така се върви напред

Наставникът на ЦСКА Милен Радуканов направи успешен повторен дебют начело на тима в първенството и го вдъхнови за хубава победа с 2:0 в гостуването на негостоприемния Локомотив (Пловдив).

Старши треньорът на „армейците" направи няколко изненади в стартовия си състав, оставяйки на пейката Мартин Камбуров и Сержиньо, но изборът му се оправда и през първото полувреме гостите можеха да отбележат и повече попадения.

В крайна сметка ЦСКА нанесе първо поражение на Локо (Пд) от осем мача насам и засега се изравнява на 3-та позиция с Ботев (Пд), като Литекс може да измести „червените" и „канарчетата", ако запише победа в 18-ия кръг.

„Явно този път краката и главите са ни послушали, щом стигнахме до победата. Поздравявам футболистите, честитя им победата и благодаря", започна Радуканов минути след последния съдийски сигнал на „Лаута".

„Това е пътят, така може да се върви напред. Имаше пълно себераздаване на терена и футболистите играха като един отбор.

Не съм изненадан от пасивното поведение на Локомотив, защото знаехме, че ще изритват топките напред и ще играят с дълги топки.

Сега трябваше по-бързо да вляза в отбора, защото нямах толкова време, колкото при предишния си престой", завърши Радуканов.