Радостин Стойчев: След два загубени финала, желанието ни този път да спечелим е по-силно от всякога

галерия:

снимка: trentinovolley.it

Наставникът на Тренто и селекционер на националния отбор на България Радостин Стойчев заяви след класирането на трентинци на финала в Серия А1, че основаната цел пред волейболистите му е да спечелят титлата, след двата загубени финала в последните две години.

 

В мача за титлата Тренто с Матей Казийски, Цветан Соколов и Валентин Братоев щ спорят с водения от Владимир Николов отбор на Кунео в повторение на миналогодишния финал.

 

"Очевидно е, че сме удовлетворени, че отново ще играем за титлата. Желанието ни този път да спечелим е много голямо, след двата загубени финала", каза Радостин Стойчев след решителния пети мач от полуфиналната серия с Модена, спечелен с 3:1.

 

"На финала ще излезем здраво стъпили на земята и ще можем да се подготвим добре, защото получихме много ценна информация от серията с Модена.

 

По време на първия гейм имаше излишна припряност от наша страна, искахме да постигнем нещата със сила, отколкото с тактика. Трябваше да бъдем търпеливи и след като загубихме втория сет, успяхме да отговорим подобаващо, като играчите ми показаха характер, който е много важен в такива мачове.

 

Искам да поздравя отбора на Модена и в частност Анхел Денис, който направи чудесни мачове срещу нас. След като той се контузи в четвъртия сет, нещата за нас станаха доста по-лесни", добави Радостин Стойчев.

 

Финалът за титлата в Серия А1 ще се състои в неделя, 15 май, в „Пала Лотоматика" в Рим от 19:00 часа българско време.