Радост в "Надежда" след инфарктна победа на Локо (Сф)

Локомотив (София) демонстрира признаци на живот в първия си мач под ръководството на новия треньор Стефан Генов и успя да осъществи инфарктен обрат и да надвие Черноморец с 2:1.

Срещата на стадиона в столичния квартал „Надежда" беше последна от програмата на 4-ия кръг на А група и предложи много нерви и емоции за твърде малкото фенове по трибуните.

Гостите от Бургас имат сериозни основания да съжаляват за пропуснатата победа, защото вратарят на „железничарите" Валентин Галев се отчете с няколко отлични намеси преди сблъсък с Франсиско Гомес - Чико да пукне главата му и да бъде изнесен на носилка.

При 1:1 Черноморец си помисли, че е стигнал до победен гол в 84-ата минута, когато Маркиньо простреля отблизо резервния вратар Божидар Митрев, но страничният съдия дискусионно вдигна засада. От телевизионните повторения не стана ясно дали има нарушение на правилата.

Иначе капитанът на „акулите" Лъчезар Балтанов даде ранен аванс на Черноморец в 18-ата минута с хладнокръвно изпълнена дузпа.

Съдията Радан Мирянов правилно посочи бялата точка за непохватно отиграване с ръка на Румен Трифонов в опита му да спре центрирана топка в наказателното поле. Така гостите поведоха рано-рано, а 120 секунди по-късно можеха да реализират и второ попадение.

Страхотен изстрел на Амари от около 22 метра разтресе напречната греда над безпомощния Валентин Галев, който в 24-ата минута направи чудеса от храброст, за да съхрани мрежата си суха.

Черноморец атакува отлично и матира отбраната на Локо (Сф) с три паса, но изстрелът на Николай Павлов беше париран от Галев, а при добавката Маркиньо като по чудо отново не можа да преодолее легналия вратар.

В 43-ата минута „акулите" съжалиха за пропуските си, защото Маркиньос с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар изравни резултата и оправда присъствието си на терена - 1:1.

След почивката стражът на Черноморец Ник Дашев спаси великолепно силен удар с глава на бразилеца в 71-ата минута, а в самото начало на втората част Димитър Илиев бе видял как топката минава на сантиметри от гредата след негов изстрел.

Вместо Черноморец да поведе в 84-ата минута, голът беше отменен и Локомотив стигна до щастливото второ попадение в мача. Влезлият след почивката Тодор Христов сложи топката на главата на Маркиньос от корнер и натурализираният българин с глава донесе радост на „Надежда" - 2:1.

Локомотив (Сф) вече има 4 точки в класирането и заема 10-та позиция, докато Черноморец е 11-ти с 3 пункта.