Радослав Великов остана със сребро след загуба във финала

Радослав Великов загуби във финала до категория 55 кг. от Виктор Лебедев (Русия) с 0:2 части (0:1, 1:2) във финалната схватка на свободния стил.

По този начин той се окичи със сребърен медал. За съжаление Радо не успя да повтори постижението на Станка Златева и България да има два златни медала за един ден от Световното първенство по борба.

Българският борец, който стартира първи в свободната борба, беше надигран от миналогодишния световен шампион.

Той загуби фаталната точка в първата част 15 секунди преди края, с което даде аванс на руснака. Във втората част Лебедев започна по-добре и спечели точка 1:15 минути след началото, след което затвърди преднината си 20 секунди преди края.

Късната атака на Великов доведе до само една точка и българинът застана на второто стъпало на почетната стълбичка. Радослав Великов се класира на финал, след като победи американеца Ник Симонс с 2:0 части (1:0, 1:0).

По-рано българският борец победи в решителната четвъртфинална схватка грузенеца Бесарион Гочашвили с 2:1 части (0:2, 3:2, 1:0). В елиминациите Великов надви чилиеца Андре Куиспе Фахардо с 2:0 части (7:0, 6:0) и Владислав Андреев от Беларус с 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).

В събота са схватките на Валдимир Дубов в категория до 60 килограма, на Михаил Ганев до 84 и на Красимир Кочев до 96.

В генералното класиране България е на трето място с 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал