Рабаджиева и Нешич отпадат от Купата на Италия след победа

галерия:

снимка: spesvolley.it

Съставът на  Спес (Конеляно), който е ръководен от бившият селекционер на националния ни отбор по волейбол за жени Драган Нешич отпадна от турнира за Купата на Италия. Воденият от Нешич отбор, в който се подвизава националката ни Добриана Рабаджиева победи много трудно настоящия носител на трофея МК-Карняги (Вила Кортезе) с 3:2 (28:30, 13:25, 25:18, 25:18, 15:12) в мач-реванш от 1/4-финалите, игран миналата вечер, но след загуба с 0:3 в първата среща Рабаджиева и компания отпаднаха от надпреварата.

 

Рабаджиева направи силен двубой за тима си и  стана трета по резултатност с 14 точки (2 аса, 44% ефективност в атака, 71% позитивно и 46% перфектно посрещане), а италианската националка Симона Джоли реализира цели 33 точки за победата. За тима на Вила Кортезе Тайсмари Агуеро бе най-резултатна забивайки внушителните 28 точки.

 

Волейболистките на Вила Кортезе ще играят на 1/2 финалите със състава на Ямамай (Бусто Арсицио (Урбино). Другият полуфинал ще бъде между шампиона Скаволини (Пезаро) и Норда Фопапедрети (Бергамо), в който се подвизава друга българска националка -  Елица Василева. Финалният турнир за Купата на Италия ще се проведе на 16-ти и 17-ти април.